China Cheap price Color Gel 15ml Jar - 400ml black aluminum supplement drink bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum bottle |
| Item No. | AT-18-400 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 72 mm |
| Height | 150 mm |
| Mouth | 38 mm |
| Capacity | 400 ml / 14 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Lyn Harris launches Perfumer H bespoke fragrances Telegraph logo Feed of articles Saved articles Save | Plastic Cosmetic Jar
自用或是送給男友都可以!細數10款人氣中性香水 | 10ml Perfume Bottle
We consistently carry out our spirit of ''Innovation bringing development, Highly-quality ensuring subsistence, Management promoting benefit, Credit attracting customers for China Cheap price Color Gel 15ml Jar - 400ml black aluminum supplement drink bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Toronto , Guyana , Sacramento , Our focus on product quality, innovation, technology and customer service has made us one of undisputed leaders worldwide in the field. Bearing the concept of "Quality First, Customer Paramount, Sincerity and Innovation" in our mind, We have achieved great progress in the past years. Clients are welcomed to buy our standard products, or send us requests. You will be impressed by our quality and price. Please contact us now!
Sales manager is very enthusiastic and professional, gave us a great concessions and product quality is very good,thank you very much!
-
Lowest Price for 1oz Packaging Cream Jar - 250...
-
factory customized Transparent Spray Perfume Bo...
-
OEM/ODM Supplier Cosmetic Skin Cream Jar - 80 ...
-
100% Original Factory Clear Square Nail Jar - ...
-
Hot sale Factory Cream Jar 50g - AJ-02 series ...
-
PriceList for Perfume Spray Bottle - 6ml / 8ml...




