Cheapest Price Pp Plastic Spray Pump Card Perfume Bottle - 33cl aluminum beer shaped bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum bottle |
| Item No. | AT-17-330 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 60 mm |
| Height | 205 mm |
| Mouth | 28 mm |
| Capacity | 330 ml / 12 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Here’s Why the potential for sale of bespoke products is enormous | Empty Aluminum Perfume Bottle
Lyn Harris launches Perfumer H bespoke fragrances Telegraph logo Feed of articles Saved articles Save | 10ml Perfume Bottle
We've been convinced that with joint efforts, the enterprise between us will bring us mutual benefits. We are able to assure you product or service quality and aggressive cost for Cheapest Price Pp Plastic Spray Pump Card Perfume Bottle - 33cl aluminum beer shaped bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Jamaica , Philippines , Detroit , They're durable modeling and promoting effectively all over the world. Under no circumstances disappearing major functions in a quick time, it's a really should in your case of excellent good quality. Guided by the principle of "Prudence, Efficiency, Union and Innovation. the company make a terrific efforts to expand its international trade, raise its company profit and raise its export scale. We're confident that we've been planning to possess a vibrant prospect and to be distributed all over the world within the years to come.
It is really lucky to meet such a good supplier, this is our most satisfied cooperation, I think we will work again!
-
Professional China Amber Glass Cosmetic Jar - ...
-
China wholesale 35ml Plastic Spray Bottle - 40...
-
Factory directly supply Airtight Plastic Jar - ...
-
OEM Factory for Mask Jar Packaging - 100ml alu...
-
18 Years Factory 100g Cream Jar Pp - AJ-06 ser...
-
Good Quality Glass Jars White - Luxury health ...



