Cheapest Factory Uv Black Gel Polish Jar - Custom oxidation aluminum cosmetic jar 15ml – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum shell glass jar |
| Item No. | JA-4 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 43 mm |
| Height | 38 mm |
| Weight | 48 g |
| Capacity | 15 ml |
| Material | |
| Body Material | Aluminum shell with glass container |
| Lid material | Aluminum shell with plastic cap |
| Sealing gasket | PP plastic |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | yes |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Dynamic Recycling renovates Tennessee plant | 10ml Perfume Bottle
自用或是送給男友都可以!細數10款人氣中性香水 | 10ml Perfume Bottle
Our organization promises all customers with the first-class products and solutions and the most satisfying post-sale service. We warmly welcome our regular and new clients to join us for Cheapest Factory Uv Black Gel Polish Jar - Custom oxidation aluminum cosmetic jar 15ml – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Zambia , Hungary , Mexico , Our products have enjoyed a great reputation for their good quality, competitive prices and prompt shipment in international market. Presently, we are sincerely looking forward to cooperating with more overseas customers based on mutual benefits.
The goods we received and the sample sales staff display to us have the same quality, it is really a creditable manufacturer.
-
PriceList for Eye Roller Bottle - 200ml gold a...
-
Factory wholesale Cosmetic Packaging Jar Glass ...
-
Factory Cheap Cosmetics Ointment Jar - 150ml R...
-
Manufacturing Companies for Jar Cosmetic Plasti...
-
Manufacturer for Square Cream Jar - 50g clear ...
-
Factory wholesale Lucite Perfume Bottle - 500m...

