Cheapest Factory Uv Black Gel Polish Jar - 30ml aluminum essential oil dropper bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum bottle |
| Item No. | AB-30C |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 25 mm |
| Height | 94 mm |
| Mouth | 20 mm |
| Capacity | 30 ml / 1 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Key Packaging Trends And Innovations In Beauty And Personal Care | 10ml Perfume Bottle
The Under 30 Who Owns The Most Expensive Men’s Store In The World Takes Vegas | Plastic Cosmetic Jar
"Sincerity, Innovation, Rigorousness, and Efficiency" could be the persistent conception of our enterprise to the long-term to produce together with clients for mutual reciprocity and mutual profit for Cheapest Factory Uv Black Gel Polish Jar - 30ml aluminum essential oil dropper bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Colombia , Hanover , Croatia , With the goal of "zero defect". To care for the environment, and social returns, care employee social responsibility as own duty. We welcome friends from all over the world to visit and guide us so that we can achieve the win-win goal together.
This company can be well to meet our needs on product quantity and delivery time, so we always choose them when we have procurement requirements.
-
China wholesale Cheap Price Glass Perfume Bottl...
-
2017 New Style Small Packaging Cosmetic Cream J...
-
Factory Promotional Cosmetics Cream Empty Box -...
-
OEM Factory for Square Spray Bottle - 7ml / 8m...
-
Trending Products Credit Card Size Hand Sanitiz...
-
Fixed Competitive Price Hair Gel Plastic Jar - ...











