Cheap price Mini Perfume Spray Bottle - 200ml gold aluminum mist spray bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum bottle |
| Item No. | AB-200E |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 49 mm |
| Height | 175 mm |
| Mouth | 24 mm |
| Capacity | 200 ml / 7 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Global Cosmetic Bottles Packaging Market Production, Revenue (Value), Cost Trend by Type, Application | Aluminum Perfume Bottle
Pussy Riot Activist’s Suspected Poisoning Damages Russia | Empty Aluminum Perfume Bottle
Being supported by an highly developed and skilled IT group, we could offer you technical support on pre-sales & after-sales support for Cheap price Mini Perfume Spray Bottle - 200ml gold aluminum mist spray bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: San Diego , Thailand , Malta , They're durable modeling and promoting effectively all over the world. Under no circumstances disappearing major functions in a quick time, it's a really should in your case of excellent good quality. Guided by the principle of "Prudence, Efficiency, Union and Innovation. the company make a terrific efforts to expand its international trade, raise its company profit and raise its export scale. We're confident that we've been planning to possess a vibrant prospect and to be distributed all over the world within the years to come.
The company keeps to the operation concept "scientific management, high quality and efficiency primacy, customer supreme", we have always maintained business cooperation. Work with you,we feel easy!
-
Cheapest Price Pp Empty Cream Jar - 37mm inner...
-
Factory selling Pp Baby Cream Jar - 5ml / 8ml ...
-
Well-designed Plastic Jar For Food - 7ml / 8ml...
-
Wholesale Price China Empty Glass Bottles - 30...
-
Factory Supply Large Plastic Cosmetic Jars - 1...
-
Wholesale Discount Toilet Water Bottle 100 Ml -...











