Big Discount Cosmeti Cream Jar - 200ml gold aluminum mist spray bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum bottle |
| Item No. | AB-200E |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 49 mm |
| Height | 175 mm |
| Mouth | 24 mm |
| Capacity | 200 ml / 7 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Les Nombres d’Or : Ambre by Mona di Orio (2010) — Basenotes.net | 10ml Perfume Bottle
Lyn Harris launches Perfumer H bespoke fragrances Telegraph logo Feed of articles Saved articles Save | 10ml Perfume Bottle
Our well-equipped facilities and excellent quality control throughout all stages of production enables us to guarantee total customer satisfaction for Big Discount Cosmeti Cream Jar - 200ml gold aluminum mist spray bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Venezuela , Slovenia , Poland , Meanwhile, we're building up and consummating triangle market & strategic cooperation in order to achieve a multi-win trade supply chain to expand our market vertically and horizontally for a brighter prospects. development. Our philosophy is to create cost-effective products, promote perfect services, cooperate for long-term and mutual benefits, firm a comprehensive mode of excellent suppliers system and marketing agents, brand strategic cooperation sales system.
Cooperate with you every time is very successful, very happy. Hope that we can have more cooperation!
-
Rapid Delivery for Perfume Spray Bottle Tube Pe...
-
New Fashion Design for Crimp Transparent Glass ...
-
Rapid Delivery for Mini Plastic Bottles - 50g ...
-
Leading Manufacturer for 100g Cosmetic Cream Ja...
-
High Performance Glass Cream Jar With Aluminum ...
-
PriceList for Old Fashioned Perfume Bottle - 2...











