Best-Selling Spiral Glass Bottles - 8 ml purple fancy aluminum perfume bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-24-8 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 18.5 mm |
| Height | 98.5 mm |
| Weight | 18.3 g |
| Capacity | 8 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Oud Ispahan by Christian Dior (2012) — Basenotes.net | 10ml Perfume Bottle
Shalimar Parfum Initial by Guerlain (2011) — Basenotes.net | Empty Aluminum Perfume Bottle
Our well-equipped facilities and exceptional good quality manage throughout all stages of production enables us to guarantee total shopper satisfaction for Best-Selling Spiral Glass Bottles - 8 ml purple fancy aluminum perfume bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Plymouth , Serbia , Slovakia , We have constructed strong and long co-operation relationship with an enormous quantity of companies within this business in Kenya and overseas. Immediate and specialist after-sale service supplied by our consultant group has happy our buyers. Detailed Info and parameters from the merchandise will probably be sent to you for any thorough acknowledge. Free samples may be delivered and company check out to our corporation. n Kenya for negotiation is constantly welcome. Hope to get inquiries type you and construct a long-term co-operation partnership.
The supplier abide the theory of "quality the basic, trust the first and management the advanced" so that they can ensure a reliable product quality and stable customers.
-
Ordinary Discount Best Selling Color Plastic Ja...
-
China OEM Black Empty Plastic Container - 14 o...
-
Fixed Competitive Price 300ml Aluminum Bottle -...
-
18 Years Factory Empty Cream Jar With Silver Ca...
-
Online Exporter 50g Acrylic Retro Cream Packagi...
-
Competitive Price for Acrylic Jar 50ml - whole...

