Best Price on Perfume Pen Spray Bottle - 150ml aluminum energy supplement drink bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum bottle |
| Item No. | AT-22-150 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 49 mm |
| Height | 130 mm |
| Mouth | 38 mm |
| Capacity | 150 ml / 5.3 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Szmell the Flavor: Scent-Based Water SZENT Launches Online | Empty Aluminum Perfume Bottle
MarketBeat: Stock Ratings, Research Tools and Market News | Plastic Cosmetic Jar
Our purpose would be to offer good quality products at competitive price ranges, and top-notch support to clients around the whole world. We're ISO9001, CE, and GS certified and strictly adhere to their good quality specifications for Best Price on Perfume Pen Spray Bottle - 150ml aluminum energy supplement drink bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Swiss , Uzbekistan , Japan , If you give us a list of products you are interested in, along with makes and models, we can send you quotations. Please email us directly. Our goal is to establish long-term and mutually profitable business relationships with domestic and overseas clients. We look forward to receiving your reply soon.
Superb technology, perfect after-sales service and efficient work efficiency, we think this is our best choice.
-
China Supplier Aluminum Bottle Disposable - 10...
-
Factory Cheap Luxury Cosmetics Jar - AJ-10 ser...
-
Well-designed Cream Jar For Hair Wax - JA-5-1 ...
-
Factory wholesale 100ml Square Cosmetics Cream ...
-
Top Quality Plastic Container For Cream - 15 m...
-
Hot sale Factory Cosmetic Jar 100ml - 800ml go...



