Best Price on 200ml Glass Cosmetics Jar - 68mm silver aluminum lid – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum-plastic cap |
| Item No. | APC-68 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 71 mm |
| Height | 17 mm |
| Weight | g |
| Dimesion | 68 mm |
| Material | |
| Body Material | N/A |
| Lid material | Aluminum shell with plastic cap |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | yes |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Les Bains Paris Hotel Makes Fragrances and Launches in the US | Empty Aluminum Perfume Bottle
LA investors smell a winner in direct-to-consumer perfumer Skylar Body | Aluminum Perfume Bottle
We attempt for excellence, support the customers", hopes to become the top cooperation team and dominator enterprise for staff, suppliers and shoppers, realizes worth share and continual marketing for Best Price on 200ml Glass Cosmetics Jar - 68mm silver aluminum lid – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Florence , Serbia , UAE , We win many reliable customers by rich experience, advanced equipments, skilled teams, strict quality control and best service. We can guarantee all our products. Customers' benefit and satisfaction are always our biggest goal. Please contact us. Give us a chance, give you a surprise.
The company has a good reputation in this industry, and finally it tured out that choose them is a good choice.
-
Big Discount Plastic Spary Bottle - 15ml small...
-
Wholesale Price Wide Mouth Cosmetic Jar - 8ml ...
-
100% Original Perfume Spray Bottles - 250ml lu...
-
Hot Selling for 15ml Eye Cream Jars - 300ml ne...
-
Factory wholesale Cosmetic Packaging Jar Glass ...
-
professional factory for Bottle With Vacuum Pum...

