2017 Latest Design Small Pill Bottle - aluminum empty aerosol can – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum aerosol can |
| Item No. | AF- |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 22 mm-66 mm |
| Height | Adjustable |
| Mouth | 20 mm / 32 mm |
| Capacity | 10 ml-660 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Cary based perfumery allows you to create your own signature fragrance :: Out and About at WRAL.com | 10ml Perfume Bottle
Skripal Novichok attack suspects say they only visited Salisbury to see the cathedral and Stonehenge | Plastic Cosmetic Jar
We not only will try our greatest to offer you excellent services to just about every client, but also are ready to receive any suggestion offered by our buyers for 2017 Latest Design Small Pill Bottle - aluminum empty aerosol can – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Rotterdam , Honduras , Surabaya , We have advanced production technology, and pursuit innovative in products. At the same time, the good service has enhanced the good reputation. We believe that as long as you understand our product, you must be willing to become partners with us. Looking forward to your inquiry.
This company can be well to meet our needs on product quantity and delivery time, so we always choose them when we have procurement requirements.
-
Best Price on 12ml Rectangle Spray Perfume Bott...
-
OEM Customized Small Plastic Jar - 650ml empty...
-
Cheap price Cream Jar Aluminum Material - AJ-0...
-
OEM Customized 400ml Pet Plastic Cream Jar - 2...
-
Professional Design Cosmetic Creams Packaging -...
-
New Arrival China Cosmetic Pet Cream Jar - 250...


