2017 High quality White Empty Acrylic Cream Jar - 12oz cute aluminum beer container – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum beer bottle |
| Item No. | AT-07-330 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 60 mm |
| Height | 205 mm |
| Mouth | 28 mm |
| Capacity | 330 ml / 12 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Glossier is a scam (and Columbia students are eating it up) | 10ml Perfume Bottle
自用或是送給男友都可以!細數10款人氣中性香水 | 10ml Perfume Bottle
"Sincerity, Innovation, Rigorousness, and Efficiency" is definitely the persistent conception of our corporation to the long-term to establish alongside one another with customers for mutual reciprocity and mutual profit for 2017 High quality White Empty Acrylic Cream Jar - 12oz cute aluminum beer container – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Morocco , luzern , Malaysia , We have more than 100 works in the plant, and we also have a 15 guys work team to service our customers for before and after sales. Good quality is the key factor for the company to stand out from other competitors. Seeing is Believing, want more information? Just trial on its products!
The company leader recept us warmly, through a meticulous and thorough discussion, we signed a purchase order. Hope to cooperate smoothly
-
OEM China Acrylic Aluminum Cream Jar - 750 ml ...
-
Best Price for Empty Frosted Glass Jar With Bam...
-
Trending Products Economical Round Luxury Cosme...
-
One of Hottest for Whitening Cream Jar - 3ml /...
-
Reasonable price for 20ml Empty Perfume Bottle ...
-
Factory source Plastic Pill Bottles - 350ml fa...



