18 Years Factory Cheap Perfume Spray Bottle - 47mm gold aluminum glass jar lid – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum-plastic cap |
| Item No. | APC-47 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 51 mm |
| Height | 15 mm |
| Weight | g |
| Dimesion | 47 mm |
| Material | |
| Body Material | N/A |
| Lid material | Aluminum shell with plastic cap |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | yes |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Kim Kardashian ends fragrance feud in Jean Paul Gaultier | Plastic Cosmetic Jar
How to Recycle Empty Beauty Product Bottles | Aluminum Perfume Bottle
We have been committed to offering easy,time-saving and money-saving one-stop purchasing service of consumer for 18 Years Factory Cheap Perfume Spray Bottle - 47mm gold aluminum glass jar lid – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Saudi Arabia , Canada , Indonesia , During the short years, we serve our clients honestly as Quality First, Integrity Prime, Delivery Timely, which has earned us an outstanding reputation and an impressive client care portfolio. Looking forward to working with you Now!
Production management mechanism is completed, quality is guaranteed, high credibility and service let the cooperation is easy, perfect!
-
China Factory for Luxury Diamond Lid Acrylic Ja...
-
Trending Products Economical Round Luxury Cosme...
-
Top Suppliers Small Pp Cream Jar - 15g / 30g /...
-
Rapid Delivery for Plastic Black Cosmetic Jar -...
-
China OEM Cosmetic Bamboo Pot With Aluminium Li...
-
100% Original Factory Caps Glass Cosmetic Jars ...

