Super Purchasing for Decorative Glass Jars And Lids - aluminum empty aerosol can – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum aerosol can |
| Item No. | AF- |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 22 mm-66 mm |
| Height | Adjustable |
| Mouth | 20 mm / 32 mm |
| Capacity | 10 ml-660 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
M&S Discount Codes, Promo & Sales | Plastic Cosmetic Jar
“Zero Cooling” – Pushing Molding Efficiency One Step Further | Aluminum Perfume Bottle
We believe that long expression partnership is often a result of top of the range, value added service, prosperous encounter and personal contact for Super Purchasing for Decorative Glass Jars And Lids - aluminum empty aerosol can – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Guinea , Washington , India , Insisting on the high quality generation line management and customers expert assistance, we now have designed our resolution to supply our buyers using the to start with amount getting and just after services practical experience. Maintaining the prevailing friendly relations with our buyers, we however innovate our solution lists all of the time to satisfy the brand new demands and adhere to the most up-to-date development of the market in Malta. We have been ready to face the worries and make the improve to understand all the possibilities in international trade.
We have been appreciated the Chinese manufacturing, this time also did not let us disappoint,good job!
-
High definition Pet Plastic Candy Jar - 10ml /...
-
Massive Selection for White Face Cream Jar - 7...
-
Factory Cheap Perfume Bottle For Cosmetic Packa...
-
18 Years Factory Plastic Pill Bottles Flat - 2...
-
Short Lead Time for Makeup Cosmetic Jar - 250m...
-
Factory supplied Wholesale Classic Cream Jar - ...


