Special Price for Mist Spray Cap Bottle - 250ml aluminum oil bottle with screw cap – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum wine bottle |
| Item No. | AT-14-250 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 59 mm |
| Height | 160 mm |
| Mouth | 34 mm |
| Capacity | 250 ml / 9 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
M&S Discount Codes, Promo & Sales | 10ml Perfume Bottle
Vogue’s 2015 Christmas gift guide | Custom Perfume Bottles
Our products and solutions are greatly recognized and trustworthy by customers and may fulfill constantly changing financial and social requires for Special Price for Mist Spray Cap Bottle - 250ml aluminum oil bottle with screw cap – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Las Vegas , Portugal , Seattle , Each year, many of our customers would visit our company and achieve great business advancements working with us. We sincerely welcome you to visit us at any time and together we will prevail to a greater success in the hair industry.
On this website, product categories is clear and rich, I can find the product I want very quickly and easily, this is really very good!
-
Manufacturing Companies for Acrylic Cosmetic Ja...
-
Wholesale Dealers of Pet Empty Capsule Bottle -...
-
Popular Design for Round Perfume Bottle - 500m...
-
Super Purchasing for Plastic Jar With Lids - 7...
-
OEM Factory for Aluminum Spray Perfume Bottles ...
-
Free sample for Cream Jars Cosmetic - 30g colo...



