Special Price for Empty Round Perfume Glass Bottles - 500ml aluminum apple juice bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum wine bottle |
| Item No. | AT-15-500 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 65 mm |
| Height | 195 mm |
| Mouth | 28 mm |
| Capacity | 500 ml / 17 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
H&M Launches A Collection Of 25 Scents | 10ml Perfume Bottle
Szmell the Flavor: Scent-Based Water SZENT Launches Online | Empty Aluminum Perfume Bottle
Quality comes first; service is foremost; business is cooperation" is our business philosophy which is constantly observed and pursued by our company for Special Price for Empty Round Perfume Glass Bottles - 500ml aluminum apple juice bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: The Swiss , Jakarta , Russia , Our company insists on the purpose of "takes service priority for standard, quality guarantee for the brand, do business in good faith, to provide professional, rapid, accurate and timely service for you". We welcome old and new customers to negotiate with us. We will serve you with all sincerity!
The company leader recept us warmly, through a meticulous and thorough discussion, we signed a purchase order. Hope to cooperate smoothly
-
Renewable Design for Plastic 30ml 50ml Perfume ...
-
Good Wholesale Vendors Cosmetic Jar With Glass ...
-
OEM/ODM China 50g Cosmetic Packaging - AJ-01 s...
-
Special Design for Empty Face Cream Jars - 300...
-
Online Exporter 50g Acrylic Retro Cream Packagi...
-
Super Lowest Price Unique Cosmetic Containers -...




