Reasonable price 50ml Glass Bottle - 20 ml unique shape aluminum twist perfume atomizer – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-22 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 23.5 mm |
| Height | 115 mm |
| Weight | 58 g |
| Capacity | 20 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Rochdale News | News Headlines | Our guide to recycling single-use plastics | Empty Aluminum Perfume Bottle
Ralph Lauren Fragrances Introduces Midnight Romance, The Fragrance Of Passionate Desires | 10ml Perfume Bottle
No matter new buyer or old purchaser, We believe in long expression and trusted relationship for Reasonable price 50ml Glass Bottle - 20 ml unique shape aluminum twist perfume atomizer – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Holland , Juventus , Senegal , We strive for excellence, constant improvement and innovation, is committed to make us the "customer trust" and the "first choice of engineering machinery accessories brand" suppliers. Choose us, sharing a win-win situation!
We have worked with many companies, but this time is the best,detailed explanation, timely delivery and quality qualified, nice!
-
Professional Design Jar With Aluminium Lid - 3...
-
Chinese wholesale Oud Arabian Bottle - AJ-01 s...
-
Factory wholesale Gold Aluminum Cream Jar - 75...
-
One of Hottest for Plastic Perfume Atomiser Pen...
-
Good Wholesale Vendors Plastic Cylinder Contain...
-
Best-Selling Empty 100 Ml Hexagon Perfume Bottl...

