Quality Inspection for Perfume Bottles Glass 5ml 10ml - 6 ml bullet shape aluminum perfume atomizer – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-03 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 19 mm |
| Height | 98 mm |
| Weight | 16 g |
| Capacity | 6 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Eau de humanity: our guide to the best in Christmas perfume gift ideas | Fashion | Custom Perfume Bottles
Johnson and Johnson removes chemicals to make products safer | Empty Aluminum Perfume Bottle
We'll make each hard work to become excellent and excellent, and speed up our measures for standing from the rank of intercontinental top-grade and high-tech enterprises for Quality Inspection for Perfume Bottles Glass 5ml 10ml - 6 ml bullet shape aluminum perfume atomizer – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Turin , European , Hanover , We are looking forward to cooperating closely with you to our mutual benefits and top development. We guaranteed quality, if customers were not satisfied with the products' quality, you can return within 7days with their original states.
It is a very good, very rare business partners, looking forward to the next more perfect cooperation!
-
Factory Free sample Pet Plastic Jars And Lids -...
-
100% Original Mini Glass Perfume Bottle - 6ml ...
-
China wholesale 100 Freshener Bottle - 350ml f...
-
Hot sale 50 Ml Plastic Perfume Bottle - 15g / ...
-
Professional China Pen Perfume Spray Bottle 10m...
-
OEM China Customized Body Cream Jar - 330ml cr...

