PriceList for Old Fashioned Perfume Bottle - 24/410 oxidated aluminum disc top cap – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum disc top cap |
| Item No. | 24/410 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 28 mm |
| Height | 28 mm |
| Inner D | 24 mm |
| Specification | 24 / 410 |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Do Your Personal Cosmetics Cause Plastic Pollution? | 10ml Perfume Bottle
Australia’s number one perfumes of 2018 revealed | 10ml Perfume Bottle
To consistently enhance the management method by virtue of the rule of "sincerely, fantastic religion and top quality are the base of business development", we extensively absorb the essence of associated goods internationally, and constantly acquire new merchandise to satisfy the needs of shoppers for PriceList for Old Fashioned Perfume Bottle - 24/410 oxidated aluminum disc top cap – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Sao Paulo , America , America , Our company offers the full range from pre-sales to after-sales service, from product development to audit the use of maintenance, based on strong technical strength, superior product performance, reasonable prices and perfect service, we will continue to develop, to provide the high-quality products and services, and promote lasting cooperation with our customers, common development and create a better future.
This company can be well to meet our needs on product quantity and delivery time, so we always choose them when we have procurement requirements.
-
Factory directly Perfume Atomizer Design - 150...
-
Factory wholesale 120ml Silver Aluminum Bottles...
-
China Gold Supplier for 50 G Frosted Glass Cosm...
-
Europe style for Factory Cream Jars - 7ml / 8m...
-
OEM Manufacturer Mini Aluminium Perfume Atomize...
-
Excellent quality Custom Brand Perfume Bottle -...



