Wholesale Price Roll On Perfume Bottle - 330ml crown cap aluminum beer bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum beer bottle |
| Item No. | AT-06-330 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 60 mm |
| Height | 190 mm |
| Mouth | 28 mm |
| Capacity | 330 ml / 12 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
About this shaped bottle, there are many size to be chosen.
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Analysts Anticipate TriMas Corp (TRS) Will Post Earnings of $0.37 Per Share | Empty Aluminum Perfume Bottle
Perfume Workshop Singapore starts Halal Bespoke Perfume Making Workshop for Corporate Team Building and Individual Customers | Empty Aluminum Perfume Bottle
It can be our duty to satisfy your preferences and successfully serve you. Your pleasure is our best reward. We have been looking forward to the go to for joint expansion for Wholesale Price Roll On Perfume Bottle - 330ml crown cap aluminum beer bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Mexico , Macedonia , Denmark , The president and all the company members would like to provide qualified goods and services for customers and sincerely welcome and cooperate with all native and foreign customers for a bright future.
The sales manager is very patient, we communicated about three days before we decided to cooperate, finally, we are very satisfied with this cooperation!
-
Factory Cheap Luxury Cosmetics Jar - 450ml alu...
-
Wholesale Price China Frost Glass Bottle For Pe...
-
Factory Supply 5ml Glass Perfume Spray Bottle -...
-
Low MOQ for Perfume Bottle With Pump - 6ml / 8...
-
Professional China Amber Glass Cosmetic Jar - ...
-
Europe style for Bamboo Jars For Cream - alumi...




