One of Hottest for Perfume Refillable Atomizer - 150ml aluminum energy supplement drink bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum bottle |
| Item No. | AT-22-150 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 49 mm |
| Height | 130 mm |
| Mouth | 38 mm |
| Capacity | 150 ml / 5.3 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
True Botanicals Brings Clean Beauty To Jackson Square | Aluminum Perfume Bottle
‘I felt I was to blame’: British Novichok victim gave partner poison bottle as a gift | Custom Perfume Bottles
We insist on offering high-quality creation with superior business enterprise concept, honest revenue plus the greatest and fast service. it will bring you not only the high quality solution and huge profit, but essentially the most significant is usually to occupy the endless market for One of Hottest for Perfume Refillable Atomizer - 150ml aluminum energy supplement drink bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Saudi Arabia , Victoria , Seychelles , We honor ourselves as a company that comprises of a strong team of professionals who are innovative and well experienced in the international trading, business development and product advancement. Moreover, the company stays unique among its competitors due to its superior standard of quality in production, and its efficiency and flexibility in business support.
Cooperate with you every time is very successful, very happy. Hope that we can have more cooperation!
-
Lowest Price for Plastic Jar With Aluminum Scre...
-
Popular Design for Round Perfume Bottle - 4 oz...
-
Massive Selection for Cosmetic Cream Jars - 50...
-
Personlized Products Perfumes Spray Bottle - 7...
-
Factory made hot-sale Cream Jar With Silver Cap...
-
Super Purchasing for 25ml Small Perfume Spray B...



