Manufacturer of 30ml Aluminum Eye Cream Jar - 5 ml oxidated aluminum inhaler bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-23 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 18.5 mm |
| Height | 91 mm |
| Weight | 13.6 g |
| Capacity | 5 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Transforming Glass For Fragrances And Skincare | Custom Perfume Bottles
The Back To MAC Recycling Program Rewards Customers With Free Lipstick | Aluminum Perfume Bottle
Our enhancement depends around the sophisticated devices ,exceptional talents and repeatedly strengthened technology forces for Manufacturer of 30ml Aluminum Eye Cream Jar - 5 ml oxidated aluminum inhaler bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Ecuador , France , Riyadh , Facing fierce global market competition, we have launched the brand building strategy and updated the spirit of "human-oriented and faithful service", with an aim to gain global recognition and sustainable development.
This manufacturer can keep improving and perfecting products and service, it is in line with the rules of market competition, a competitive company.
-
One of Hottest for Aluminium Lip Balm Jar - 28...
-
Professional China 10ml Bamboo Perfume Bottle -...
-
Original Factory Pp Plastic Cream Jar - 200ml ...
-
China Cheap price Ball Shape Cream Jar - alumi...
-
Manufacturing Companies for Jar Cosmetic Plasti...
-
Good quality Gold 50g Acrylic Container - 300m...

