Hot-selling Air Cushion Bb Cream Jar - 150ml 200ml aluminum mini trigger spray bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum bottle |
| Item No. | AB-150A / AB-200A |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | As below picture |
| Height | As below picture |
| Mouth | 24 mm |
| Capacity | 150 ml / 200 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Changi Airport places third in the world for shopper spend, Fashion News & Top Stories | Aluminum Perfume Bottle
Thierry Mugler’s New Fragrance Smells Like Figs and Caviar, Can be Refilled | Aluminum Perfume Bottle
Dedicated to strict high-quality management and considerate shopper company, our experienced team associates are normally available to discuss your requirements and ensure full shopper gratification for Hot-selling Air Cushion Bb Cream Jar - 150ml 200ml aluminum mini trigger spray bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Georgia , Colombia , United Arab emirates , Custom orders are acceptable with different quality grade and customer's especial design. We are looking forward to establish the good and successful cooperation in business with long terms from the customers of all over the world.
Customer service staff and sales man are very patience and they all good at English, product's arrival is also very timely, a good supplier.
-
China Factory for Bamboo Green Cream Jars - 15...
-
Well-designed Cream Jar For Hair Wax - 330ml c...
-
Rapid Delivery for Perfume Spray Bottle Tube Pe...
-
PriceList for Empty Perfume Spray Bottles - 5 ...
-
100% Original Mini Glass Perfume Bottle - 6ml ...
-
Online Exporter Personalised Perfume Bottle - ...











