High definition Pet Plastic Candy Jar - 6 ml bullet shape aluminum perfume atomizer – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-03 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 19 mm |
| Height | 98 mm |
| Weight | 16 g |
| Capacity | 6 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Why Does Beer Smell Like Weed? Blame Sun-Light Induced Chemistry | 10ml Perfume Bottle
Dynamic Recycling renovates Tennessee plant | Plastic Cosmetic Jar
We enjoy an extremely good status among our prospects for our great merchandise top quality, competitive price and the ideal service for High definition Pet Plastic Candy Jar - 6 ml bullet shape aluminum perfume atomizer – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Bangalore , Sierra Leone , Philippines , We attained ISO9001 which provides solid foundation for our further development. Persisting in "High quality, Prompt Delivery, Competitive Price", we have established long-term cooperation with clients from both overseas and domestically and get new and old clients' high comments. It is our great honor to meet your demands. We are sincerely expecting your attention.
The customer service reprersentative explained very detailed, service attitude is very good, reply is very timely and comprehensive, a happy communication! We hope to have a opportunity to cooperate.
-
Factory Cheap Wholelslale Luxury Cosmetic Jars ...
-
2017 Good Quality Empty Airtight Plastic Cream ...
-
Factory wholesale Cosmetic Packaging Jar Glass ...
-
Factory Price For 3g 5g 10g 20g Black Cosmetic ...
-
Factory Cheap Hot 3.53 Oz Cream Container - Sm...
-
Factory made hot-sale 30g Cosmeitc Jar - 500ml...

