OEM/ODM Manufacturer Loose Powder Case - 6 ml bullet shape aluminum perfume atomizer – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-03 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 19 mm |
| Height | 98 mm |
| Weight | 16 g |
| Capacity | 6 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
What’s the Best Bottled Water? Menu hamburger-hover Menu Close Close Search Close Menu hamburger-hover Menu Close Close Search Close | Custom Perfume Bottles
8 Products Women Commonly Use That Can Cause Inflammation In The Body | Aluminum Perfume Bottle
We insist on offering high-quality production with great enterprise concept, honest product sales and also the finest and fast service. it will bring you not only the superior quality solution and huge profit, but the most significant should be to occupy the endless market for OEM/ODM Manufacturer Loose Powder Case - 6 ml bullet shape aluminum perfume atomizer – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Georgia , Algeria , Finland , Our factory is equipped with complete facility in 10000 square meters, which makes us be able to satisfy the producing and sales for most auto part solutions. Our advantage is full category, high quality and competitive price! Based on that, our products win a high admiration both at home and abroad.
This is the first business after our company establish, products and services are very satisfying, we have a good start, we hope to cooperate continuous in the future!
-
Factory directly Acrylic Cosmetic Jar 50 Ml - ...
-
Factory Promotional Perfume Bottle With Rose To...
-
2017 New Style Wholesale 5ml Eye Cream Jar - A...
-
Wholesale Glass Perfume Diffuser Bottle - 400m...
-
Trending Products Clear Glass Cream Jar - AJ-0...
-
Factory made hot-sale Airtight Plastic Cream Ja...

