Good Wholesale Vendors Oem Refillable Perfume Bottle - 68mm silver aluminum lid – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum-plastic cap |
| Item No. | APC-68 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 71 mm |
| Height | 17 mm |
| Weight | g |
| Dimesion | 68 mm |
| Material | |
| Body Material | N/A |
| Lid material | Aluminum shell with plastic cap |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | yes |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Kim Kardashian ends fragrance feud in Jean Paul Gaultier | Plastic Cosmetic Jar
Giuliana Rancic & Hain Celestial Launch Skincare Line | Custom Perfume Bottles
Our firm sticks on the theory of "Quality will be the life in the enterprise, and status could be the soul of it" for Good Wholesale Vendors Oem Refillable Perfume Bottle - 68mm silver aluminum lid – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Rome , Hungary , Istanbul , We set "be a creditable practitioner to achieve the continuous development and innovation" as our motto. We would like to share our experience with friends at home and abroad, as a way to create a bigger cake with our joint efforts. We have several experienced R & D persons and we welcome OEM orders.
This company can be well to meet our needs on product quantity and delivery time, so we always choose them when we have procurement requirements.
-
Special Design for Empty Face Cream Jars - 100...
-
2017 High quality Packaging Bottle Aluminum Cap...
-
Factory selling Glass Cream Jar With Lid - 100...
-
Super Lowest Price High Quality Perfume Bottles...
-
Factory wholesale Round Ball Shape Cream Jar - ...
-
Factory Free sample Pet Plastic Jars And Lids -...

