Good Quality Glass Jars White - 24/410 oxidated aluminum disc top cap – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum disc top cap |
| Item No. | 24/410 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 28 mm |
| Height | 28 mm |
| Inner D | 24 mm |
| Specification | 24 / 410 |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
How bloggers are paying up to £20 for EMPTY bottles | 10ml Perfume Bottle
I Visited a Perfume Mystic in Marfa, Texas, and Here’s What Happened | Empty Aluminum Perfume Bottle
All we do is always involved with our tenet " Consumer initial, Trust first, devoting within the food stuff packaging and environmental defense for Good Quality Glass Jars White - 24/410 oxidated aluminum disc top cap – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Uruguay , Bogota , Rio de Janeiro , We've a good reputation for stable quality solutions, well received by customers at home and abroad. Our company would be guided by the idea of "Standing in Domestic Markets, Walking into International Markets". We sincerely hope that we could do business with customers both at home and abroad. We expect sincere cooperation and common development!
The after-sale warranty service is timely and thoughtful, encounter problems can be resolved very quickly, we feel reliable and secure.
-
Cheapest Price 8oz Amber Glass Jar - 15g / 30g...
-
100% Original Clear Pet Candy Jars - 430ml pop...
-
Quality Inspection for Round Cosmetic Packaging...
-
2017 Good Quality Pet Plastic Spray Bottle - 5...
-
Hot sale Perfume Bottles Atomizer - 300ml new ...
-
PriceList for Stackable Cosmetic Jars - 6ml / ...



