Fixed Competitive Price Acrylic Mason Jar - 15 ml round oxidated aluminum atomizer – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-19 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 26 mm |
| Height | 110 mm |
| Weight | 31 g |
| Capacity | 15 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Premium Beauty News | Plastic Cosmetic Jar
Le Labo releases first fragrance in three years | 10ml Perfume Bottle
We are ready to share our knowledge of marketing worldwide and recommend you suitable products at most competitive prices. So Profi Tools offer you best value of money and we are ready to develop together with Fixed Competitive Price Acrylic Mason Jar - 15 ml round oxidated aluminum atomizer – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Greenland , European , Austria , Being guided by customer demands, aiming at improving the efficiency and quality of customer service, we constantly improve goods and give more detailed services. We sincerely welcome friends to negotiate business and start cooperation with us. We hope to join hands with friends in different industries to create a brilliant future.
The product manager is a very hot and professional person, we have a pleasant conversation, and finally we reached a consensus agreement.
-
Professional Design Cosmetic Empty Cream Jar - ...
-
Factory Cheap Hot 3.53 Oz Cream Container - Sm...
-
Fast delivery Spray Pump Perfume Bottle - JA-4...
-
Factory directly Cosmetic Jar Wholesale - 300m...
-
Short Lead Time for 200ml Perfume Glass Bottle ...
-
2017 China New Design Aluminium Refillable Perf...

