Factory Promotional 30ml 1 Oz Pe Plastic Spray Bottles - 10g PET plastic nail gel jar – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | plastic cream jar |
| Item No. | PET-1-10 |
| Shape | Round |
| Body Color | Transparent or according to your request |
| Finish | Glossy |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 38 mm |
| Height | 22 mm |
| Weight | 15 g |
| Capacity | 10 ml / 0.35 oz |
| Material | |
| Body Material | 100% PET plastic |
| Lid material | 100% ABS plastic |
| Sealing film | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing film | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
About this shaped jar, we have 10ml, 15ml, 20ml, 30ml, 50ml, 100ml, 150ml, and 200ml etc.
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Palette Naturals has arrived and fragrance ingredient labeling will never be the same Menu Back to Back to Back to Back to Back to Back to Back to Send Follow us on Facebook Follow us on Twitter Follow us on Google Plus Follow us on LinkedIn Send contact | Empty Aluminum Perfume Bottle
TSA Rules for Wrapped Gifts: 3 Tips for Travelers | 10ml Perfume Bottle
abide by the contract", conforms to the market requirement, joins in the market competition by its high quality as well as provides more comprehensive and excellent service for clients to let them become big winner. The pursue of the company, is the clients' satisfaction for Factory Promotional 30ml 1 Oz Pe Plastic Spray Bottles - 10g PET plastic nail gel jar – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Guatemala , Algeria , Poland , Our company considers that selling is not only to gain profit but also popularize the culture of our company to the world. So we are working hard to give you the wholehearted service and willing to give you the most competitive price in the market
The customer service reprersentative explained very detailed, service attitude is very good, reply is very timely and comprehensive, a happy communication! We hope to have a opportunity to cooperate.
-
Wholesale Dealers of Big Volume Pp Cream Jar - ...
-
Factory Promotional Aluminum Shell Jar - 300ml...
-
Good quality Gold 50g Acrylic Container - 300m...
-
Factory directly Cream Plastic Jar - 50g clear...
-
Best Price for Acrylic 30ml Cosmetic Jar - 8 m...
-
Super Lowest Price Rectangle Spray Perfume Bott...

