Factory made hot-sale Mini Glass Spray Bottle - 650ml empty aluminum beverage bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum wine bottle |
| Item No. | AT-04-650 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 72 mm |
| Height | 225 mm |
| Mouth | 28 mm |
| Capacity | 650 ml / 23 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
About this shaped bottle, there are many size to be chosen.
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Best Gifts for Her: 18 Ideas for the 2018 Holiday Season | Custom Perfume Bottles
7 things you should be putting in recycling | 10ml Perfume Bottle
We take pleasure in a really excellent name amongst our shoppers for our exceptional product or service excellent, competitive rate and also the greatest services for Factory made hot-sale Mini Glass Spray Bottle - 650ml empty aluminum beverage bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Australia , Islamabad , Georgia , We attained ISO9001 which provides solid foundation for our further development. Persisting in "High quality, Prompt Delivery, Competitive Price", we have established long-term cooperation with clients from both overseas and domestically and get new and old clients' high comments. It is our great honor to meet your demands. We are sincerely expecting your attention.
This manufacturers not only respected our choice and requirements, but also gave us a lot of good suggestions, ultimately, we successfully completed the procurement tasks.
-
Discountable price 3ml Plastic Perfume Bottle -...
-
High Quality Cosmetic Loose Powder Sifter Jar -...
-
Factory source 100g Bamboo Lid Cream Cosmetic G...
-
Factory Promotional High Quality Plastic Cream ...
-
Bottom price Clear Spray Bottle - 15g / 30g / ...
-
Personlized Products Square Glass Bottles 8ml -...




