factory low price Personal Care Cosmetic Cream Jar - 5 ml black aluminum pen perfume bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-29-5 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 15 mm |
| Height | 135 mm |
| Weight | 14.5 g |
| Capacity | 5 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
10 best unisex perfumes | Aluminum Perfume Bottle
Beauty and the environment: Eco-friendly, sustainable beauty solutions | 10ml Perfume Bottle
"Sincerity, Innovation, Rigorousness, and Efficiency" would be the persistent conception of our corporation to the long-term to establish collectively with customers for mutual reciprocity and mutual benefit for factory low price Personal Care Cosmetic Cream Jar - 5 ml black aluminum pen perfume bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Chile , Poland , Islamabad , Item have passed by means of the national qualified certification and been well received in our main industry. Our expert engineering team will often be ready to serve you for consultation and feedback. We have been able to also deliver you with cost-free samples to meet your specs. Ideal efforts will probably be produced to deliver you the most beneficial service and solutions. Should really you be interested in our company and solutions, please make contact with us by sending us emails or call us straight away. To be able to know our solutions and enterprise. ar more, you'll be able to come to our factory to see it. We will constantly welcome guests from all over the world to our firm. o build business enterprise. elations with us. You should feel absolutely free to speak to us for organization. nd we believe we are going to share the best trading practical experience with all our merchants.
The manufacturer gave us a big discount under the premise of ensuring the quality of products, thank you very much, we will select this company again.
-
Trending Products Aluminium Screw Cap - 20 ml ...
-
Best quality Colorful Aluminum Jar - 42mm alum...
-
Original Factory Ufo Shaped Acrylic Jar - 8ml ...
-
Cheapest Price 8oz Amber Glass Jar - 1000ml la...
-
Leading Manufacturer for Perfume Roller Bottle ...
-
Leading Manufacturer for Acrylic Airless Jar - ...

