Factory Free sample 30 Ml Refillable Perfume Bottle - 300ml new shaped aluminum beer can – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum bottle |
| Item No. | AT-20-300 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 65 mm |
| Height | 145 mm |
| Mouth | 38 mm |
| Capacity | 300 ml / 11 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Ralph Lauren Fragrances Introduces Midnight Romance, The Fragrance Of Passionate Desires | 10ml Perfume Bottle
Why Stainless Steel Bottle Water Beats Water In Aluminum Bottles
We are proud of the high customer satisfaction and wide acceptance due to our persistent pursuit of high quality both on product and service for Factory Free sample 30 Ml Refillable Perfume Bottle - 300ml new shaped aluminum beer can – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Curacao , Lithuania , Ukraine , If you give us a list of products you are interested in, along with makes and models, we can send you quotations. Please email us directly. Our goal is to establish long-term and mutually profitable business relationships with domestic and overseas clients. We look forward to receiving your reply soon.
On this website, product categories is clear and rich, I can find the product I want very quickly and easily, this is really very good!
-
100% Original Round Aluminum Jar - 150ml empty...
-
Original Factory Gold Key Chain Bottle - 400ml...
-
Rapid Delivery for 50g Face Cream Jars - 30ml ...
-
Professional China White Sprayer Bottles For Pe...
-
factory Outlets for Bamboo Plastic Jars - 20 m...
-
Cheap PriceList for Cosmetic Aluminum Jar Pet -...



