Factory Cheap Hot Screw Top Bottle Cap - 200ml aluminum fragrance spray bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum bottle |
| Item No. | AB-210 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 49 mm |
| Height | 150 mm |
| Mouth | 24 mm |
| Capacity | 210 ml / 7.4 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Chloë Grade Moretz Didn’t Open the KKW Fragrance Kim Kardashian Sent Her | Custom Perfume Bottles
Best Beauty Products Of September 2018 | Empty Aluminum Perfume Bottle
abide by the contract", conforms into the market requirement, joins in the market competition by its good quality also as provides a lot more comprehensive and great company for purchasers to let them turn into huge winner. The pursue from the firm, would be the clients' gratification for Factory Cheap Hot Screw Top Bottle Cap - 200ml aluminum fragrance spray bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Buenos Aires , Italy , kazan , Be sure to feel cost-free to send us your specs and we are going to respond for you asap. We have got a experienced engineering team to serve for the every single comprehensive needs. Free samples may be sent for yourself personally to know far more facts. So that you can meet your desires, please actually feel cost-free to contact us. You could send us emails and call us straight. Additionally, we welcome visits to our factory from all over the world for much better recognizing of our corporation. nd merchandise. In our trade with merchants of several countries, we often adhere to the principle of equality and mutual advantage. It is our hope to market, by joint efforts, both trade and friendship to our mutual benefit. We look forward to getting your inquiries.
The company's products can meet our diverse needs, and the price is cheap, the most important is that the quality is also very nice.
-
Factory Price For 200cc Black Bottles - 750ml ...
-
Factory Cheap Wholelslale Luxury Cosmetic Jars ...
-
Newly Arrival Acrylic Plastoc Face Cream Jar - ...
-
Factory Free sample Frosted Glass Jar - 350ml ...
-
Factory directly supply Frosted Cosmetic Glass ...
-
High Performance Wholesale Aluminum Cream Jar -...











