Discount Price Crystal Diamond Perfume Bottle - 10ml oxidated aluminum roll on bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum roll on bottle |
| Item No. | BE-27 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 18 mm |
| Height | 102.5 mm |
| Weight | 19.1 g |
| Capacity | 10 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Glossier is a scam (and Columbia students are eating it up) | Plastic Cosmetic Jar
Summer reissue: Meet the Ukrainian nuclear engineer making spirits in Puhoi | 10ml Perfume Bottle
Our progress depends about the advanced products ,fantastic talents and continuously strengthened technology forces for Discount Price Crystal Diamond Perfume Bottle - 10ml oxidated aluminum roll on bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Jeddah , Malta , Israel , Our company has always insisted on the business principle of "Quality, Honest, and Customer First" by which we have won the trust of clients both from at home and abroad. If you are interested in our products, please do not hesitate to contact us for further information.
The enterprise has a strong capital and competitive power, product is sufficient, reliable, so we have no worries on cooperating with them.
-
2017 Good Quality Roller Ball Perfume Bottle - ...
-
2017 High quality 30g Empty Jar Packaging - 80...
-
2017 Good Quality Perfume Bottle 90ml - 200ml ...
-
OEM Customized Empty Clear Cosmetic Jars - 250...
-
PriceList for Fine Mist Spray Bottle 100ml - J...
-
Good Wholesale Vendors Plastic Cylinder Contain...

