China Supplier Wide Mouth Glass Cream Jar - 15 ml round oxidated aluminum atomizer – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-19 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 26 mm |
| Height | 110 mm |
| Weight | 31 g |
| Capacity | 15 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Jo Malone Scents China Opportunity With Tmall | Aluminum Perfume Bottle
Message in a plastic bottle to clean up Mid Wales town | Plastic Cosmetic Jar
We not only will try our greatest to offer you excellent services to each individual client, but also are ready to receive any suggestion offered by our buyers for China Supplier Wide Mouth Glass Cream Jar - 15 ml round oxidated aluminum atomizer – E-better, The product will supply to all over the world, such as: St. Petersburg , Lisbon , Morocco , During in 11 years, We have participated in more than 20 exhibitions, obtains the highest praise from each customer. Our company has been devoting that "customer first" and committed to helping customers expand their business, so that they become the Big Boss !
Factory equipment is advanced in the industry and the product is fine workmanship, moreover the price is very cheap, value for money!
-
Factory best selling Skin Care Plastic Jar With...
-
factory Outlets for Perfume Bottle 50 Ml Spray ...
-
Europe style for Aluminium Perfume Atomizer - ...
-
Trending Products Jar With Applicator - 5ml / ...
-
Factory Outlets Parfume Bottle Glass 50 Ml - 1...
-
Best quality Glass Cosmetic Cream Jar - 6ml / ...

