China New Product Hdpe 100ml Empty Bottle - 24/410 double wall anodized aluminum disc top – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum disc top cap |
| Item No. | 24/410 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 50 mm |
| Height | 34 mm |
| Inner D | 24 mm |
| Specification | 24 / 410 |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
‘I felt I was to blame’: British Novichok victim gave partner poison bottle as a gift | 10ml Perfume Bottle
Beauty and the environment: Eco-friendly, sustainable beauty solutions | 10ml Perfume Bottle
Our development depends on the advanced equipment ,excellent talents and continuously strengthened technology forces for China New Product Hdpe 100ml Empty Bottle - 24/410 double wall anodized aluminum disc top – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Tunisia , Philippines , USA , Our expert engineering team will generally be prepared to serve you for consultation and feedback. We are able to also offer you with free of charge samples to meet your requirements. Best efforts will likely be produced to provide you the best service and merchandise. When you are keen on our business and products, please speak to us by sending us emails or call us quickly. In an effort to know our products and company extra, you may come to our factory to view it. We will generally welcome guests from all over the world to our business to create business relations with us. Please feel cost-free to speak to us for small business and we believe we'll share the best trading experience with all our merchants.
The supplier cooperation attitude is very good, encountered various problems, always willing to cooperate with us, to us as the real God.
-
Renewable Design for Jar For Cosmetic - 50ml c...
-
Chinese Professional Race Stripes Gel Jar - JA...
-
OEM/ODM Factory Airless Aluminum Bottle - 500m...
-
Top Quality Empty Packaging Bottle - 89mm gold...
-
Super Purchasing for Plastic Jar With Lids - 7...
-
18 Years Factory 5g 10g 15g 30g 50g Cream Jar -...



