China Gold Supplier for 30g Cosmetic Cream Jar - 20 ml excellent aluminum parfume atomiser – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-04-20 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 23 mm |
| Height | 119 mm |
| Weight | 25 g |
| Capacity | 20 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Men steal perfume from Bridgnorth Superdrug store | Custom Perfume Bottles
自用或是送給男友都可以!細數10款人氣中性香水 | 10ml Perfume Bottle
We normally believe that one's character decides products' quality, the details decides products' high-quality ,while using the REALISTIC,EFFICIENT AND INNOVATIVE staff spirit for China Gold Supplier for 30g Cosmetic Cream Jar - 20 ml excellent aluminum parfume atomiser – E-better, The product will supply to all over the world, such as: kazakhstan , Netherlands , Buenos Aires , In order to meet the increasing requirement of customers both home and aboard, we will keep carrying forward the enterprise spirit of "Quality, Creativity, Efficiency and Credit" and strive to top the current trend and lead fashion. We warmly welcome you to visit our company and make cooperation.
Goods just received, we are very satisfied, a very good supplier, hope to make persistent efforts to do better.
-
Big Discount China Factory Cosmetic Jar - AJ-0...
-
OEM/ODM Manufacturer Cosmetic Aluminum Containe...
-
Big discounting Aluminum Water Bottles - 7ml /...
-
Cheap price 8ml Twist Perfume Bottle - 480ml l...
-
Hot sale Factory 5ml Empty Perfume Bottle - 40...
-
Bottom price 80ml Custom Clear Glass Perfume Bo...

