China Cheap price Ball Shape Cream Jar - aluminum empty aerosol can – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum aerosol can |
| Item No. | AF- |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 22 mm-66 mm |
| Height | Adjustable |
| Mouth | 20 mm / 32 mm |
| Capacity | 10 ml-660 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
While Brits are hyping up plastic bans they have no clue how to recycle at home | Plastic Cosmetic Jar
8 Layering Perfumes To Help You Create Your Unique, Signature Scent | Custom Perfume Bottles
With our superb management, potent technical capability and strict quality command procedure, we go on to provide our shoppers with trustworthy high-quality, reasonable costs and outstanding services. We goal at becoming considered one of your most trustworthy partners and earning your pleasure for China Cheap price Ball Shape Cream Jar - aluminum empty aerosol can – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Liberia , Lahore , Portland , We look forward to hearing from you, whether you are a returning customer or a new one. We hope you will find what you are looking for here, if not, please contact us immediately. We pride ourselves on top notch customer service and response. Thank you for your business and support!
This is the first business after our company establish, products and services are very satisfying, we have a good start, we hope to cooperate continuous in the future!
-
2017 High quality Empty Cosmetic Jar 5g - AJ-0...
-
China Gold Supplier for 50 G Frosted Glass Cosm...
-
China Cheap price 50ml Aluminum Jar - 450ml pl...
-
Trending Products Aluminium Screw Cap - 20 ml ...
-
Reasonable price Plastic Vacuum Pump Jars - 30...
-
Hot Selling for 15ml Eye Cream Jars - 300ml ne...


