China Cheap price 30g 50g 100g Empty Cosmetic Glass Jar - 6 ml bullet shape aluminum perfume atomizer – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-03 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 19 mm |
| Height | 98 mm |
| Weight | 16 g |
| Capacity | 6 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Szmell the Flavor: Scent-Based Water SZENT Launches Online | Empty Aluminum Perfume Bottle
Global Cosmetic Bottles Packaging Market Production, Revenue (Value), Cost Trend by Type, Application | Empty Aluminum Perfume Bottle
"Sincerity, Innovation, Rigorousness, and Efficiency" may be the persistent conception of our organization to the long-term to build together with shoppers for mutual reciprocity and mutual advantage for China Cheap price 30g 50g 100g Empty Cosmetic Glass Jar - 6 ml bullet shape aluminum perfume atomizer – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Burundi , Macedonia , Belgium , As an experienced factory we also accept customized order and make it same as your picture or sample specifying specification and customer design packing. The main goal of the company is to live a satisfactory memory to all the customers, and establish a long term win-win business relationship. For more information, please contact us. And It is our great pleasure if you like to have a personally meeting in our office.
The customer service staff's attitude is very sincere and the reply is timely and very detailed, this is very helpful for our deal,thank you.
-
Competitive Price for 50g Empty Acrylic Cosmeti...
-
Good Wholesale Vendors Plastic Cylinder Contain...
-
Popular Design for Spray Glass Bottle - 14 oz ...
-
New Delivery for Petg Jar With Aluminum Cap - ...
-
Factory supplied Cosmtic Container - 250ml alu...
-
Hot sale 100ml Primary Aluminum Jar - 5 ml bla...

