Cheapest Price Pp Plastic Spray Pump Card Perfume Bottle - 350ml fashion aluminum beer packaging container – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum bottle |
| Item No. | AT-20-350 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 65 mm |
| Height | 160 mm |
| Mouth | 38 mm |
| Capacity | 350 ml / 12.35 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Cosmetics pot is first with 100% PCR PP content | 10ml Perfume Bottle
Aluminium Free Deodorant Reviews | Custom Perfume Bottles
It adheres on the tenet "Honest, industrious, enterprising, innovative" to acquire new solutions regularly. It regards shoppers, success as its very own success. Let us establish prosperous future hand in hand for Cheapest Price Pp Plastic Spray Pump Card Perfume Bottle - 350ml fashion aluminum beer packaging container – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Czech republic , Hanover , Madrid , Our company always concentrate on the development of the international market. We have a lot of customers in Russia , European countries, the USA, the Middle East countries and Africa countries. We always follow that quality is foundation while service is guarantee to meet all customers.
The customer service staff's attitude is very sincere and the reply is timely and very detailed, this is very helpful for our deal,thank you.
-
OEM/ODM Manufacturer Cosmetic Cream Container -...
-
Discount wholesale Cube Shape Perfume Spray Bot...
-
Big discounting 5ml Perfume Spray Bottles - 40...
-
Discount wholesale 100ml Plastic Spray Bottle -...
-
OEM/ODM China Round Cosmetic Jar - AJ-06 serie...
-
Original Factory Ufo Shaped Acrylic Jar - 8ml ...



