Cheapest Price Pp Plastic Spray Pump Card Perfume Bottle - 20 ml excellent aluminum parfume atomiser – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-04-20 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 23 mm |
| Height | 119 mm |
| Weight | 25 g |
| Capacity | 20 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Analysts Anticipate TriMas Corp (TRS) Will Post Earnings of $0.37 Per Share | Empty Aluminum Perfume Bottle
DIY Guide: How to Make Your Own Cleaning Solutions | 10ml Perfume Bottle
We normally believe that one's character decides products' quality, the details decides products' high-quality ,while using the REALISTIC,EFFICIENT AND INNOVATIVE staff spirit for Cheapest Price Pp Plastic Spray Pump Card Perfume Bottle - 20 ml excellent aluminum parfume atomiser – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Bangladesh , Swiss , Sri Lanka , Our products have won an excellent reputation at each of the related nations. Because the establishment of our firm. we have insisted on our production procedure innovation together with the most recent modern day managing method, attracting a sizable quantity of talents within this industry. We regard the solution good quality as our most vital essence character.
Reasonable price, good attitude of consultation, finally we achieve a win-win situation,a happy cooperation!
-
Hot Sale for Skin Care Cream Jar - 89mm gold a...
-
High Quality for 20ml Perfume Bottle - 6ml / 8...
-
Factory selling Empty Aluminum Perfume Bottle -...
-
Best-Selling 8ml Empty Mini Perfume Bottles - ...
-
Factory Cheap Blue Plastic Jar - 200ml gold al...
-
Best Price for Wholesale 10ml Fancy Perfume Bot...

