Cheapest Factory Empty Perfume Bottle Box - aluminum empty aerosol can – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum aerosol can |
| Item No. | AF- |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 22 mm-66 mm |
| Height | Adjustable |
| Mouth | 20 mm / 32 mm |
| Capacity | 10 ml-660 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Dandelyan, the ‘world’s best bar’, announces closure on fourth birthday | Plastic Cosmetic Jar
Russia hits back at ‘draconian’ US sanctions after Salisbury nerve agent attack | 10ml Perfume Bottle
So that you can finest fulfill client's demands, all of our operations are strictly performed in line with our motto "High Excellent, Competitive Price, Fast Service" for Cheapest Factory Empty Perfume Bottle Box - aluminum empty aerosol can – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Johor , Barcelona , Irish , We pursue the management tenet of "Quality is superior, Service is supreme, Reputation is first", and will sincerely create and share success with all clients. We welcome you to contact us for more information and look forward to working with you.
This manufacturer can keep improving and perfecting products and service, it is in line with the rules of market competition, a competitive company.
-
factory Outlets for Fancy Perfume Bottle - bul...
-
Super Purchasing for Glass Spray Perfume Bottle...
-
2017 New Style 200ml Pp Plastic Jar - 8ml / 10...
-
Trending Products Plastic Cosmetic Jars 100g - ...
-
Special Price for Bamboo Glass Cosmetic Jar - ...
-
professional factory for Bamboo Packaging - 10...


