Cheap PriceList for Jar Lids With Holes - 20 ml excellent aluminum parfume atomiser – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-04-20 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 23 mm |
| Height | 119 mm |
| Weight | 25 g |
| Capacity | 20 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Johnson and Johnson removes chemicals to make products safer | Aluminum Perfume Bottle
Cosmetic Packaging Market will be worth US$33.0 billion by 2024 | Plastic Cosmetic Jar
The pretty loaded projects management experiences and one to a person support model make the high importance of business enterprise communication and our easy understanding of your expectations for Cheap PriceList for Jar Lids With Holes - 20 ml excellent aluminum parfume atomiser – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Canada , Jersey , Munich , Our company, is always regarding quality as company' s foundation, seeking for development via high degree of credibility , abiding by iso9000 quality management standard strictly , creating top-ranking company by spirit of progress-marking honesty and optimism.
High production efficiency and good product quality, fast delivery and completed after-sale protection, a right choice, a best choice.
-
Special Price for Empty Round Perfume Glass Bot...
-
Best Price on 15ml Perfume Bottle - 100ml tran...
-
Best Price for 50g Round Cream Jar - 350ml / 5...
-
Free sample for Aluminum Spray Bottles - 150ml...
-
Factory Free sample Frosted Glass Jar - 400ml ...
-
OEM/ODM China 18mm Aluminum Cap - 12oz cute al...

