Cheap PriceList for Custom Aluminium Bottle - 150ml aluminum energy supplement drink bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum bottle |
| Item No. | AT-22-150 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 49 mm |
| Height | 130 mm |
| Mouth | 38 mm |
| Capacity | 150 ml / 5.3 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Outlook for plastic cosmetic & toiletry containers | Plastic Cosmetic Jar
How To Clear Negative Energy At Home Quickly & Easily | Aluminum Perfume Bottle
The client satisfaction is our primary concentrate on. We uphold a consistent level of professionalism, top quality, credibility and service for Cheap PriceList for Custom Aluminium Bottle - 150ml aluminum energy supplement drink bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Istanbul , Vietnam , America , Our market share of our products and solutions has greatly increased yearly. If you are interested in any of our products or would like to discuss a custom order, make sure you feel free to contact us. We've been looking forward to forming successful business relationships with new clients around the world in the near future. We've been looking forward to your inquiry and order.
We always believe that the details decides the company's product quality, in this respect, the company conform our requirements and the goods are meet our expectations.
-
Cheap price Pp Round Jar With Pp Cap - JA-3-6 ...
-
Factory Cheap Hot Empty Cream Container - 3ml ...
-
Reasonable price Pink Crystal Perfume Spray Bot...
-
Short Lead Time for 200ml Perfume Glass Bottle ...
-
China Cheap price Personalized Perfume Bottle -...
-
factory low price Aluminum Screw Cap - 15g sma...



