Cheap price Pet Bottle With Mist Sprayer - 150ml 200ml aluminum mini trigger spray bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum bottle |
| Item No. | AB-150A / AB-200A |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | As below picture |
| Height | As below picture |
| Mouth | 24 mm |
| Capacity | 150 ml / 200 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
DIY Guide: How to Make Your Own Cleaning Solutions | 10ml Perfume Bottle
‘I felt I was to blame’: British Novichok victim gave partner poison bottle as a gift | Empty Aluminum Perfume Bottle
Our firm sticks to the basic principle of "Quality is the life of your company, and status will be the soul of it" for Cheap price Pet Bottle With Mist Sprayer - 150ml 200ml aluminum mini trigger spray bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Turkey , South Africa , New Delhi , We've got constantly insisted on the evolution of solutions, spent good funds and human resource in technological upgrading, and facilitate production improvement, meeting the wants of prospects from all countries and regions.
Production management mechanism is completed, quality is guaranteed, high credibility and service let the cooperation is easy, perfect!
-
Discount Price Cosmetic Packaging Glass Jars - ...
-
China Cheap price Cosmetic Cream Jar - 5ml / 8...
-
Top Suppliers 6ml Spray Atomizer - 250ml long ...
-
Best Price on Mini Aluminum Refillable Perfume ...
-
Massive Selection for Cosmetic Cream Jars - AJ...
-
OEM Manufacturer Lip Balm Containers Wood - 47...











