Cheap price 50g Cosmetic Jar With Glass Inne - aluminum 500ml trigger spray bottles – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum bottle |
| Item No. | AB-500 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 66 mm |
| Height | 190 mm |
| Mouth | 24 mm / 28 mm |
| Capacity | 500 ml / 18 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
This Unisex Fragrance Gift Set Doesn’t Smell Like a High School Locker Room | 10ml Perfume Bottle
8 Layering Perfumes To Help You Create Your Unique, Signature Scent | 10ml Perfume Bottle
We usually continually offer you the most conscientious consumer services, along with the widest variety of designs and styles with finest materials. These initiatives include the availability of customized designs with speed and dispatch for Cheap price 50g Cosmetic Jar With Glass Inne - aluminum 500ml trigger spray bottles – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Uruguay , Armenia , Russia , During in 11 years, We have participated in more than 20 exhibitions, obtains the highest praise from each customer. Our company has been devoting that "customer first" and committed to helping customers expand their business, so that they become the Big Boss !
We are old friends, the company's product quality has been always very good and this time the price is also very cheap.
-
Excellent quality 50ml Empty Cosmetic Bottle - ...
-
Rapid Delivery for Perfume Bottle 100ml - 100m...
-
Top Suppliers Frosted Pp Cream Jar - 250ml lux...
-
Excellent quality Black Face Cream Jar - AJ-01...
-
Online Exporter Aluminum Cap - 100ml aluminum ...
-
Hot-selling Aluminum Perfume Bottle - 250ml al...











