Big Discount Screw Cup Cosmetic Jar - 20 ml unique shape aluminum twist perfume atomizer – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-22 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 23.5 mm |
| Height | 115 mm |
| Weight | 58 g |
| Capacity | 20 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
How to scent your wedding, according to Jo Malone’s fragrance expert | Plastic Cosmetic Jar
Not quite the real thing: Coca-Cola’s ‘secret formula’ is out of the bottle | Aluminum Perfume Bottle
With responsible good quality method, good status and excellent client services, the series of solutions produced by our company are exported to lots of countries and regions for Big Discount Screw Cup Cosmetic Jar - 20 ml unique shape aluminum twist perfume atomizer – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Grenada , Azerbaijan , Uzbekistan , We have now 48 provincial agencies in the country. We also have stable cooperation with several international trading companies. They place order with us and export solutions to other countries. We expect to cooperate with you to develop a larger market.
Company director has very rich management experience and strict attitude, sales staff are warm and cheerful, technical staff are professional and responsible,so we have no worry about product,a nice manufacturer.
-
Cheap price Biodegradable Cream Jars - Factory...
-
Super Lowest Price Round Empty Cosmetic Plastic...
-
Wholesale Price Hot Sale Cream Jars - aluminum...
-
Factory source Aluminum Beverage Bottles - 160...
-
Cheapest Price 2 Oz Facial Cream Jar - 5ml / 6...
-
2017 New Style Wholesale 5ml Eye Cream Jar - A...

