Big Discount Black Candle Aluminum Container - 9 oz aluminum soft drink bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum wine bottle |
| Item No. | AT-15-250B |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 48 mm |
| Height | 190 mm |
| Mouth | 28 mm |
| Capacity | 250 ml / 9 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
$29 million condo in Sunny Isles Beach comes with its own custom ‘scent identity’ | Plastic Cosmetic Jar
Jerry Payne has a forest of bottle trees on his property | Aluminum Perfume Bottle
Our goods are commonly recognized and reliable by consumers and may satisfy continually developing economic and social needs for Big Discount Black Candle Aluminum Container - 9 oz aluminum soft drink bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Jersey , Bogota , Tajikistan , We also have the strong ability of integration to supply our best service, and plan to build the warehouse in the different countries around the world, that will probably be more conveniently to service our customers.
This is a very professional and honest Chinese supplier, from now on we fell in love with the Chinese manufacturing.
-
2017 China New Design Cream Jar With Plastic Ca...
-
Cheapest Price Cosmetic Cream Jars 500ml - alu...
-
Hot sale Factory Cream Jar 50g - 500ml transpa...
-
Hot sale Bamboo Cosmetic Jars - 200ml aluminum...
-
Big Discount Silver Plastic Jar - 350ml fashio...
-
Super Lowest Price 3 Gram Plastic Cream Jar - ...




