2017 wholesale price Pp Perfume Spray Bottle - 250ml black aluminum beer bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum wine bottle |
| Item No. | AT-06-250 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 60 mm |
| Height | 160 mm |
| Mouth | 28 mm |
| Capacity | 250 ml / 9 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
About this shaped bottle, there are many size to be chosen.
Product detail pictures:


Related Product Guide:
18 Best Deodorants for Women 2018 | Plastic Cosmetic Jar
50 best perfumes, candles and fragrances for him and for her this Christmas | Aluminum Perfume Bottle
Innovation, excellent and reliability are the core values of our firm. These principles today more than ever form the basis of our success as an internationally active mid-size corporation for 2017 wholesale price Pp Perfume Spray Bottle - 250ml black aluminum beer bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Serbia , azerbaijan , Mexico , Adhering to the principle of "Enterprising and Truth-Seeking, Preciseness and Unity", with technology as the core, our company continues to innovate, dedicated to providing you with the highest cost-effective products and meticulous after-sales service. We firmly believe that: we are outstanding as we are specialized.
Timely delivery, strict implementation of the contract provisions of the goods, encountered special circumstances, but also actively cooperate, a trustworthy company!
-
OEM/ODM Supplier 75ml Spray Bottle - 250ml alu...
-
New Arrival China Card Perfume Bottle - custom...
-
Excellent quality Empty Cosmetic Plastic Jar - ...
-
Factory Promotional Mist Spray Aluminum Bottle ...
-
China Gold Supplier for Amber Plastic Bottle - ...
-
OEM Supply Acrylic Jar Cosmetic Jar - 350ml fa...




