2017 Latest Design Wholesale Empty Jar - 20 ml unique shape aluminum twist perfume atomizer – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-22 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 23.5 mm |
| Height | 115 mm |
| Weight | 58 g |
| Capacity | 20 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Man-eating tiger hunted by Indian authorities using Calvin Klein cologne after ‘killing 13 people’ | Custom Perfume Bottles
How To Layer Fragrances And Gift A Custom Perfume | 10ml Perfume Bottle
We usually think and practice corresponding for the change of circumstance, and grow up. We aim at the achievement of a richer mind and body as well as the living for 2017 Latest Design Wholesale Empty Jar - 20 ml unique shape aluminum twist perfume atomizer – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Oslo , Niger , Russia , We offer the great variety of products in this field. Besides, customized orders are also available. What's more, you will enjoy our excellent services. In one word, your satisfaction is guaranteed. Welcome to visit our company! For more information, please come to our website.If any further inquiries, please feel free to contact us.
Goods just received, we are very satisfied, a very good supplier, hope to make persistent efforts to do better.
-
OEM/ODM Supplier 75ml Spray Bottle - 250ml alu...
-
Big Discount Cosmeti Cream Jar - 200ml gold al...
-
Quality Inspection for 55ml Glass Perfume Bottl...
-
factory low price Essential Oils Aluminum Bottl...
-
Factory made hot-sale Mini Glass Spray Bottle -...
-
Renewable Design for Cube Perfume Bottle - 500...

