2017 China New Design Care Cream Use Glass Cosmetics Jar - 5 ml oxidated aluminum inhaler bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-23 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 18.5 mm |
| Height | 91 mm |
| Weight | 13.6 g |
| Capacity | 5 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Stormy Daniels has launched her own fragrance | Plastic Cosmetic Jar
New season scents: 9 perfumes worth a spritz this spring | Empty Aluminum Perfume Bottle
With our excellent administration, potent technical capability and strict top quality control technique, we go on to provide our consumers with trusted quality, reasonable price ranges and fantastic providers. We intention at becoming one among your most trusted partners and earning your fulfillment for 2017 China New Design Care Cream Use Glass Cosmetics Jar - 5 ml oxidated aluminum inhaler bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: America , Berlin , UK , In order to carry out our goal of "customer first and mutual benefit" in the cooperation, we establish a professional engineering team and a sales team to supply the best service to satisfy our customers' requirements. Welcome you to cooperate with us and join us. We are your best choice.
Reasonable price, good attitude of consultation, finally we achieve a win-win situation,a happy cooperation!
-
Good Wholesale Vendors Aluminium Cap Cosmetic J...
-
professional factory for Glass Jars For Liquid ...
-
Super Lowest Price High Quality Perfume Bottles...
-
OEM Manufacturer Refillable Perfume Bottle 5ml ...
-
Hot sale Tube Glass Bottle With Screw Cap - 15...
-
Hot sale Factory Plastic Cosmetic Containers - ...

